Yarınki Build 2016 konferansına dair her şey

30 Mart 2016,Editörden
, 8 yorum, 2.086 okunma
build-1

Bildiğiniz gibi Microsoft’un senede bir kere düzenlediği Build 2016 konferansı yarın başlacayacak ve konferans, Türkiye saatiyle 18:30 itibariyle tüm dünyada canlı olarak bu link üzerinden izlenebilecek.

Build 2016 ile Microsoft, üzerinde çalıştığı yenilikleri ve Windows 10’a yönelik planlarını paylaşacak. Bizler ise yarın saatler 18:30’u gösterdiğinde konferansı canlı olarak takip edip haberleri sizlere burada anlık olarak bloglayacağız. Build 2016 hakkında son haberleri ise buradaki kategori üzerinden takip edebileceksiniz.

Peki Build 2016’da neler olacak, hangi konular hakkında konuşulacak?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi konferans; Windows 10 platformu, HoloLens, Evrensel Windows Platformu, Azure ve daha birçok konuları içerecek. Bizi bu anlamda en çok ilgilendiren kısım ise Windows 10 Mobile’e gelecek yenilikler ve platform hakkında bilgilendirmeler olacak. Şu anlık Windows 10 Mobile’a dair neredeyse kesin gelecek gözüyle bakabildiğimiz tek bir yenilik var: İnteraktif Canlı Kutucuklar. Kullanıcıların oldukça beğeneceği düşünülen bu işlev, geçtiğimiz senelerde gün yüzüne çıkmıştı fakat sisteme eklenmemişti. Şimdi ise gerek Microsoft tarafından verilen mesajlar, gerekse atılan Tweetler interaktif canlı kutucukların neredeyse kesin olarak yarın tanıtılacağı yönünde. Peki nedir bu interaktif canlı kutucuk özelliği? İşleve dair videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bunun dışında yarın Microsoft tarafından Mobile tarafı için nelerin tanıtılacağı, neler hakkında konuşulacağı bilinmiyor fakat beklentimiz büyük yenilikler ve yeni özellikler yönünde.

Son olarak sizlerle bu haberimizde Microsoft tarafından konferansı takip edebileceğiniz uygulamanın yayımlandığını da paylaşmıştık.

Uygulamayı, aşağıdan indirebilirsiniz.

Microsoft Build
Geliştirici: Eventbase Technology Inc.
Fiyat: Ücretsiz

Yarın, 18:30’da WindowsPhoneHaber.com olarak Build 2016 için sizleri bekliyoruz.

Mobilveri.net
2.086 okunma
8 yorum
30 Mart 2016
Haberdar olun
Yazar
WP takipçisi, oyun müptelası.
Yorumlar

Yorum bırakın

8 Yorum "Yarınki Build 2016 konferansına dair her şey"

Konu Aboneliği
avatar
750

Sıralayın:   yeniye | eskiye | en iyi
son925
Ziyaretçi
son925
9 ay 24 gün önce

36 ay

Orhan
Ziyaretçi
Orhan
9 ay 24 gün önce

Geçen yıllarda olsa heyecanla ve merakla beklerdim. Bu konferanstan zerre kadar beklentim yok. İnteraktif kutucukları tanıtır Microsoft. Sonra da derki “yeni çıkacak cihazlarda dokunmatik panel ona göre olacağı için sadece yeni çıkacaklarda olacak. 950 bile alamayacak, üzgünüz. Denedik olmadı.”

Osman
Ziyaretçi
Osman
9 ay 24 gün önce

Windows10 L1320 ye gelmeyecek mi? Kesin bilgi var mı?

Atakan
Ziyaretçi
Atakan
9 ay 24 gün önce

Büyük ihtimalle gelmeyecek (%99)

L830
Ziyaretçi
L830
9 ay 24 gün önce

https://www.youtube.com/watch?v=gqA0bIXee3Y şöylede bi video var daha kapsamlı olarak. Gayet şık duruyor. Bunlar 2014te gündeme gelmişti. Eğer kısa sürede kullanıma sunulacaksa fazla işlemci ve grafik gücü gerekecek sanırım.

ayhan
Ziyaretçi
ayhan
9 ay 24 gün önce

Gerçekten çok kullanışlı olmuş.Güzel düşünülmüş.

L830
Ziyaretçi
L830
9 ay 24 gün önce

Eğer bu tarz özelliklerin geleceği düşünülerek bazı telefonlara win10 verilmediyse biraz yerinde bir karar gibi görünüyor. Daha fazla işlemci gücü gerektirecek sanırım bu tarz özellikler. Ama eğer gelecekse tabi 😀

Bekir
Ziyaretçi
Bekir
9 ay 24 gün önce

Valla hiçbir heyecanı kalmadı artık. Nasılsa biz alamıycaz… Lumia925

wpDiscuz