Windows Phone Mağazası En Güvenli Mağaza

22 Ağustos 2013,Manşet
, 5 yorum, 1.396 okunma
Windows-Phone-Store-Down-Again-Error-805a0193

Çinli Wpdang‘ın araştırmasına göre , windows phone mağazası üç büyük plartform içinde en güvenli mobil plartform mağazasıdır.

[reklam_metin]Windows Phone mağazası yaklaşık 170.000 uygulamaya ev sahipliği yapmaktadır ve özellikle microsoft’un mağaza için güvenlikleri sıkı tutması 3.kişi uygulamaların mağazaya gelmesini zorlaştırıyordu yani mağazada 3.nesil uygulamalar mevcut fakat microsoft kontrolünde olduğu için mağazaya virüslü yada kötü yazılımlı uygulamalar sokulamıyor.Microsoft tarafından alınan bu güvenlik önlemleri sayesinde,windows phone mağazasında hiç bir virüslü yazılım programına,uygulamasına rastlanmamıştır.

Ayrıca habere göre,yaklaşık 950 bin uygulaması olan android sistem,en güvensiz mağaza olarak dikkatleri çıkıyor.Özellikle android de 3.kişi yazılımlar pek sıkı denetlenmiyor bu da mağaza da virüslü yada kötü yazılımlı uygulamalara ev sahipliği yapıyor.Diğer büyük plartform olan iOS ise yaklaşık 850 bin uygulamaya ev sahipliği yapmaktadır.Apple,Microsoft kadar sıkı önlemler almasa da android den sonra 2.sırada gelmektedir.Özellikle 3.kişi uygulamaları iOS plartformun da çok az denetlenmektedir.

Popüler Aramalar :

windows phone magazasi

Mobilveri.net
1.396 okunma
5 yorum
22 Ağustos 2013
Haberdar olun
Yazar
Celal bayar üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı mezunu.Üst düzey İngilizce ve orta düzey İspanyolcaya sahip.Microsoft ve Lumia hayranı biri.
Yorumlar

Yorum bırakın

5 Yorum "Windows Phone Mağazası En Güvenli Mağaza"

Konu Aboneliği
avatar
750

Sıralayın:   yeniye | eskiye | en iyi
beril
Ziyaretçi
beril
3 yıl 1 ay önce

konuyu doğru yere yazdığımdan emin değilim ama benim bir sorunum var. telefonum çok yavaşladı bazen donup kalıyor. özelliklede facebookdayken. hatta bugün birden telefondan sosyal ağlarımdan birden çıkış yapıldı. bi sorun yok ama daha sonra twitter açılmadı. virüs olma ihtimalı varmı?

Yönetici
3 yıl 1 ay önce

virüs olmaya olmaz da yorum yanlış yerde evet; http://windowsphonehaber.com/forum a konu açabilirsiniz.

Murat uslu
Ziyaretçi
Murat uslu
3 yıl 5 ay önce

Arkadaşlar amber guncellemesi telefonlara gelmiştir. Hemen indirin de bir kritik yapalım

Yönetici
3 yıl 5 ay önce

forum linkini haber içerisinde paylaştım 🙂

ck
Ziyaretçi
ck
3 yıl 5 ay önce

Marketin guvenligi en az zenginligi kadar onemli.. android i terkedip wp ye
Gecmemin sebeplerinden biri bu..

wpDiscuz