Windows 10’a gelen kalem ve cetvel desteği oldukça kullanışlı olacak

30 Mart 2016,Build 2016 Haberler
, 2 yorum, 1.067 okunma
img_56fbf74f235a8

Build 2016 etkinliğinde, Windows 10 için kalem desteği getirileceği paylaşıldı. Kalem desteği, beraberinde birçok işlevi de kullanıcılara sunacak.

Etkinlikte insanların %72’sinin kalem ve kağıt kullanarak 1 saat harcadığını belirten Microsoft, kalem desteği ile bu soruna hızlı ve işlevsel bir çözüm getirdiklerini belirtiyor.

Kalem işlevini aktif etmek için kalem ile dokunmakla beraber parmak iziyle de açabiliyorsunuz. Ayrıca kalem desteği sayesinde harita üzerinde iki noktayı işaretlediğinizde bu iki nokta arasında mesafe hesaplaması yapabiliyorsunuz. Çizdiğiniz rotayı kuşbakışı görünüm bir yana, 3 boyutlu olarak da görebiliyorsunuz.

Kalem desteği bir yana, Windows 10 ile birlikte gelen cetvel işlevi oldukça kullanışlı görünüyor. Bu işlev sayesinde sanal bir cetveli tıpkı fiziksel bir şekilde çizim yapıyor gibi kullanabileceksiniz.

Popüler Aramalar :

windows 10 sadece kalem desteği olarak görüyor

Mobilveri.net
1.067 okunma
2 yorum
30 Mart 2016
Haberdar olun
Yazar
WP takipçisi, oyun müptelası.
Yorumlar

Yorum bırakın

2 Yorum "Windows 10’a gelen kalem ve cetvel desteği oldukça kullanışlı olacak"

Konu Aboneliği
avatar
750

Sıralayın:   yeniye | eskiye | en iyi
ati
Ziyaretçi
ati
9 ay 21 gün önce

Kalem kullanacak insan samsung note serisi alir ms yakladik 8 yil geride bu konuda 🙂 cetvel ise gecen sene note edge ile hayatimiza girdi.. Microsoft samsung u taklit ediyor galiba.. Uygulama aciklarindan ne haber ? Fb messenger goruntulu arama , snapchat vb eksikliklerden haber var mi? Sozde windows 10 ile birlikte kapanacakti bu aciklar.. Gele gele sadece instagram geldi.. Ms artik heyecanlandiramiyor kullanicilari.. Ms icin yenilik sayilanlar hali hazirda android te var olan seyler.. Ms ne yapmaya calisiyor anlamiyorum.. Konferansi sadece aa su firmada olanlari bizde getirdik demek icin mi yapiyorlar acaba

Barış
Ziyaretçi
Barış
9 ay 22 gün önce

Bu desteği sadece Surface gibi kalemle beraber gelen cihazlarda mı kullanabiliyoruz, yoksa dokunmatik ekranı olan herhangi bir windows 10 cihazda kullanabilecek miyiz?

wpDiscuz