Windows 10 Redstone 2 hakkında bilinenler

Redstone 2 hakkında konuşmak için erken olsa da bazı tahminler geliyor
24 Ağustos 2016,Windows 10
, 6 yorum, 2.558 okunma
redstone-02_story

Microsoft, Windows 10’un ilk yılı ile birlikte yıldönümü güncellemesi olan Redstone 1 (rs1) yapısını tüm Windows 10 cihazlar için yayınladı. İlk olarak PC ve tablet; hemen arkasından mobil cihazlar için gelen güncelleme Threshold 2 yapılarına göre daha geniş kişiselleştirme seçenekleri ve sistem altyapısında ileriye yönelik yenilikler ile birlikte geldi.

Redstone 1 yapısının yayınlanmasının ardından uzun zamandır konuşulan Redstone 2 yapıları (rs2); Windows Insider programı dahilinde küçük bir başlangıç yaptı. 14905.1000 olarak gelen; Windows 10’un ikinci kilometre taşı yapı henüz bir yenilik getirmedi. 2016 sonuna kadar yeni özellikleri test edilmesi ve yeni cihazlar için hazırlanması beklenen Redstone 2 yapılarının Bahar 2017‘de kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Bizim beklediğimiz tarih ise Build 2017 öncesi olacaktır.

İşletim sisteminden ziyade ‘servis’ olarak hizmet verecek olan Windows 10’un Redstone 2’den sonraki kilometre taşının Redstone 3 olacağı ve 2017 yaz sonu – sonbahar döneminde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Redstone 2

Redstone 2 yapısını Windows Insider programı dışındaki kullanıcılara getirecek olan güncellemenin yıldönümü güncellemesine göre daha küçük olacağı tahmin ediliyor. Bu yapı ile birlikte PC cephesinde üretkenliğe yönelik iyileştirmelere başlanırken, mobil cephesinde ise beklenen özelliklerin ve görsel yeniliklerin kazandırılması bekleniyor. Evrensel platform olarak ise OneCore yapısının bir adım daha ileri gitmesi bekleniyor; ki şimdiye kadar yayınlanan yapılarda Microsoft’un başlıca amaçlarından biri sistem altyapılarını tek çatı altında toplamaktı.

Şimdiye kadar sızan yenilikler

Redstone 2 yapıları ile ilgili yenilikleri konuşmak için henüz çok erken; ancak uygulamalar ve hareketlenmeler Windows 10’un geleceği hakkında sinyaller veriyor.

windows10_officehub

Office Hub

Windows 10 ile birlikte Microsoft’un kullanıcılara pazarlamaya çalıştığı en önemli servislerinden biri de şüphesiz Office 365. Redstone 2 ile birlikte Office 365 ile Windows 10’un daha da iç içe geçmesi bekleniyor. Belgelerde çalışma ve cihazlar arası Office etkileşimin artması bekleniyor.

Office 365’in de tıpkı Cortana gibi görev çubuğunda kalıcı bir yer bulacağı düşünülüyor.

Çalışma setleri

Proje üzerinde çalışırken çoğu zaman birden fazla Word veya PowerPoint belgesi üzerinde durmak gerekiyor. Bunun için çalışma setleri oluşturulacak ve tüm gerekli bilgileri set olarak kullanabileceksiniz.

OneClip_WorkingSet

OneClip

Microsoft’un yeni aracı OneClip platformlar arasında kopyalanan verinin kolay bir şekilde paylaşılmasına ve senkronize olmasına imkan sağlıyor.

Bilinenler şimdilik bu kadar görünüyor. Ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi Redstone 2 yapısının neler getireceği yılsonu netleşecek.

Popüler Aramalar :

redstone 2,windows mobile redstone,redstone 2 güncellemesi ne zaman,win 10 redstone2,windows 10 mobile redstone,windows 10 redstone 2,windows 10 redstone güncellemesi,windows redstone 1 ile gelenler

Önceki yazı Afterlight - İnceleme
Sonraki yazı Deezer - inceleme
Mobilveri.net
2.558 okunma
6 yorum
24 Ağustos 2016
Haberdar olun
Yazar
İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisi; Windows Phone Haber kurucusu ve baş editörü; frontend tasarımı ile ilgili kişi
Yorumlar

Yorum bırakın

6 Yorum "Windows 10 Redstone 2 hakkında bilinenler"

Konu Aboneliği
avatar
750

Sıralayın:   yeniye | eskiye | en iyi
Cenk
Ziyaretçi
Cenk
4 ay 29 gün önce

Microsoft saçmalıyor. Şimdiye kadar yaptıklarını iki yıl önce bu sitenin forum sayfasında öneri olarak sunmuştum ve hazırladım konseptleri paylaşmıştım. Windows’u her ne kadar ‘servis’ olarak görseler de sadece lafta öyle. Windows’un “servis” olması için OneDrive adından vazgeçip herşeyiyle birleşmeleri gerek. İşletim sistemi olan Windows, telefonlarımıza tabletlerimize bilgisayarımıza yüklediğimiz Facebook uygulaması gibi bir istemci olur. Herşeyimiz Windows server’ında (OneDrive) saklanır. Uygulama yapısı internet üzerinden çalışıtırılabilecek şekilde ayarlanır. Telefondan da bilgisayardan da oturum açtın mı yine aynı hizmeti alırsın ama yazılımların dosyaların sürekli güncellenerek cihazlarına sunulur. Daha bu haline ne servisi diyorlar!

furkan
Ziyaretçi
furkan
4 ay 30 gün önce

Lumia 1020 kullanıyorum insidera kaydoldum ancak güncelleme gelmiyor. Ne yapmam lazım windows 10 yüklemek istiyorum

Ayhan
Ziyaretçi
Ayhan
4 ay 30 gün önce

Bildigim kadarı ile artık geçiş yok kapatıldı.

535
Ziyaretçi
535
4 ay 30 gün önce

Merhaba.535 telefonumu aldığım yer aracılığıyla servise gönderdim. 40 günü geçti hala haber yok. Satın aldığım yer mail atmaktan başka yapabileceği bir şey olmadığını söylüyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olabilecek birileri var mı.

Ayhan
Ziyaretçi
Ayhan
4 ay 29 gün önce

THH başvur kargo kağıdı ve gönderim süresi elinde biraz uzar ama paranı geri alırsın

Anonim
Ziyaretçi
Anonim
4 ay 29 gün önce

Teşekkür ederim. Denemekte fayda var.

wpDiscuz