Windows 10 PC Yapı 15002 önizleme sürümü yayınlandı

10 Ocak 2017,Yapı Güncellemeleri
, 13 yorum, 1.842 okunma
windows-10

Windows 10 Redstone 2 kilometre taşının ardından 2017’de sıkça duyacağımız Redstone 3’e hazırlık olarak yeni yapı 15002 önizleme sürümü PC için yayınlandı. Windows Insider programı dahilinde şimdilik sadece PC için yayınlanan yeni yapı bir çok iyileştirmeyi ve yeniliği beraberinde getiriyor.

15002 yapısındaki yenilikler

Microsoft Edge – Sekme önizleme çubuğu : Webde gezinirken sekmeler arası geçişte sekme önizlemelerini görebileceğiniz yeni bölme tarayıcının güncellenen versiyonu ile getirildi.

edge1v2

Sekmeleri bir kenera koyun: Gezindiğiniz sekmeleri topluca kaydedip daha sonra kullanmak istiyorsanız yeni eklenen özelliği kullanabilirsiniz. Şu şekilde işliyor:

edge2v2

Microsoft Edge için atlama listesi: Görev çubuğuna direkt olarak InPrivate pencere açma ve yeni pencere açma seçenekleri eklendi.

edge-jumplist

Bileşen kullanıcı arayüzü: Microsoft’un UWP uygulama programı dahilinde yeni çoklu işlem modeli bu yapı ile birlikte geliyor. Yavaş yüklenen web sayfalarında tepkiler iyileştiriliyor.

Flash’ı durdurma: Güvenilmeyen sitelerde tek tık ile flash’ı durdurabilir veya tekrar çalıştırabilirsiniz.

Web ödemeleri: Microsoft Cüzdan’da tanımladığınız kredi kartı bilgilerinizi web satın almalarında kullanabilirsiniz. Payment Request API kullanan yeni özellik henüz önizleme aşamasında.

walletui

Başlat menüsünde kutucukları klasörleme: Windows Phone’a eklenen özelliklerden biri olan canlı kutucukları klasörleme özelliği bu yapı ile birlikte masaüstüne taşındı.

startfolders3

Güncellenen paylaşma deneyimi: Windows 10’un paylaşma seçenekleri arayüzü yayınlanan bu yapı ile birlikte güncellendi.

share

Ekranın bir bölümünün ekran görüntüsünü alma: Win + Shift + S kısayolunu kullanarak ekranın bir bölümü görüntüsünü kaydedebilirsiniz.

DPI uyumluluğu: Yapı 15002 ile birlikte yüksek DPI desteği sürdürülüyor. Uyumluluk modunda DPI uyumluluklarını görebilirsiniz.

Simge durumuna küçültme geçişleri akıcılaştırıldı: Windows Insider’ların en çok paylaştığı isteklerden biri olan simge durumuna küçültme fonksiyonunun geçişleri iyileştirildi.

VPN erişimi kolaylaştırıldı: VPN ayarlarına gitmeden direkt olarak hızlı erişimden VPN’i aktif edebilirsiniz.

Oturum açma iyileştirmeler: Farklı uygulamaları çalıştırırken gereken, diğer kullanıcı ile oturum açma diyalog ekranı iyileştirildi.

Windows Ink iyileştirmeleri

Windows Ink’de kalem için hangi rengin seçili olduğunu gösteren kısım yayınlanan yeni yapı ile birlikte güncellenenler arasında. Ayrıca nokta silme ve yeni silgi tipleri gelen yenilikler arasında.

ink2

…ve dahası habere eklenecektir

Popüler Aramalar :

aile ayarlari yap,aile ayarlari yapma,Windows 10 15002

Mobilveri.net
1.842 okunma
13 yorum
10 Ocak 2017
Haberdar olun
Yazar
Genç yaşta teknolojiye gönül vermiş, Windows Phone bağımlısı meraklı bir yazar
Yorumlar

Yorum bırakın

13 Yorum "Windows 10 PC Yapı 15002 önizleme sürümü yayınlandı"

Konu Aboneliği
avatar
750

Sıralayın:   yeniye | eskiye | en iyi
murat
Ziyaretçi
murat
7 gün 23 saat önce

Cihazım lumia 630 eskiden Windows insider güncellemesi alabiliyordum hatalardan dolayı Windows 8.1 e geri dondum ve şimdi güncelleme gelmiyor insider guncellemesinden fastı deniyorum ama hepsini denedim hazırlandı diyor sonra güncelleme yerine bakıyorum cihaz güncel diyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

hakan
Ziyaretçi
hakan
7 gün 9 saat önce

Benimki 820 bende 8 1 gectım almadı sonra telin adını 950 yaptım aldı sonra yılı sıfırladım 820 oldu fakat guncelemeler geldi gene şuan son surum 15007 geldi yükledim he’mde sla almaz denilen lumia 820 ye mutluyum çok

murat
Ziyaretçi
murat
7 gün 3 dakika önce

Hakan nasıl yaptın anlatır mısın çok rica ediyorum

hakan
Ziyaretçi
hakan
6 gün 21 saat önce

Interop tool indir xda forum dan kur hklm sistem platform gir telin adını 950 yap guncellemeleri denetle

murat
Ziyaretçi
murat
6 gün 8 dakika önce

Hakan yapamadım acaba ben numaramı versem bana yapmamda yardımcı oşurmusun lütfen çok ihtiyacım var

hakan
Ziyaretçi
hakan
5 gün 9 saat önce

Telefonunda ayarlarda güncelleme bölümünde geliştirici mod varmı varsa beni Facebook’tan ekle ferudun ayden diye kare resimli biriyim

alpay
Ziyaretçi
alpay
8 gün 6 saat önce

Burada haberler çok geç geliyor, Redstone 3 için insider programı başladı 15007 ile… Fakat daha redstone 2 resmi dağıtımı yeni bir yapıya başlanılıyor, redstone 2 için dağıtım ne zaman başlıyor bir bilgi var mı?

hakan
Ziyaretçi
hakan
8 gün 5 saat önce

Baba 15007geldi indirdim rs 3 mu oluyo bu

alpay
Ziyaretçi
alpay
7 gün 19 saat önce

Evet 15007.1000 köklü değişimler ile başlayan redstone 3, işte bende redstone 2 yi piyasaya vermeden 3un başlama esprisini anlamıyorum ne saçma iştir bu.

hakan
Ziyaretçi
hakan
7 gün 9 saat önce

Aynen 2 de hiç bi değişiklik yoktu bunda şimdi her ayarda altında geri bildirim linki gelmiş ve ınsiderleri ya 35 günde ada güncel olarak alma linki var en önemli ayarda teli eski olsada win 10 yüklemen tellere artık guncelemeler iniyor direk adını markasını değiştirmeye gerek yok benim 820 olarak iniyo 950 yi artık yapmıyorum  

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah
12 gün 15 saat önce

L640XL Cihazıma dün gece 14393.693 diye bir güncelleme geldi ama ne değişti bilmiyorum 🙂 bu arada insider değilim

Lumia 930
Ziyaretçi
Lumia 930
11 gün 12 saat önce

Yeni özellikler sunmaktan ziyade hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeriyor.

Osman
Ziyaretçi
Osman
13 gün 14 saat önce

Yeni şeylerin gelmesi güzel. Kullanan arkadaşlardan deneyimlerini anlatmalarını bekliyor olacağım 🙂

wpDiscuz