Windows 10 Creators Update, Nisan 2017’de yayınlanacak

04 Ocak 2017,Güncellemeler
, 0 yorum, 521 okunma
nisan

Geçtiğimiz Ekim ayında New York’taki Windows 10 etkinliğinde Microsoft “Redstone 2” kod adlı Windows 10 Creators Update’i resmen duyurdu. Microsoft, etkinlikte 2017’nin başlarında güncellemenin yayınlanacağını duyurmuştu fakat bugüne kadar net bir tarih ortada yoktu. Bugün gelen yeni haberle beraber Creators Update’in (Türkiye’de de güncellemenin adı çevrilmeden yayınlanacak) Nisan ayında yayınlanacağı ortaya çıktı.

MSPU’nun kaynaklarına göre Microsoft bu Nisan ayında Creators Update’i kararlı yapıları tercih eden kullanıcılar için yayınlayacak. Redstone 2’nin ilk yapı kodu 1703 iken Mart ayında yayınlanacağı tahmin ediliyordu. Fakat nihai sürüm numarasının 1704 olması bekleniyor.

Microsoft, Creators Update’i tıpkı Yıldönümü Güncellemesinde olduğu gibi fazlar halinde kullanıcılara dağıtmayı planlıyor. Ancak yine Yıldönümü Güncellemesinde olduğu gibi “Yükseltme Danışmanı” uygulamasını kişisel bilgisayarlarına kurarak manuel olarak da indirebilecekler.

Biz bu haberde Redstone 2’nin nihai adı olan Creators Update hakkında konuşaduralım, Microsoft şimdiden Redstone 3 için kolları sıvamaya başladı. Şirket, işletim sisteminin tasarım dilini değiştireceği (Project Neon) ve daha bir çok yenilik sunacağı güncelleme ile meşgul. Hali hazırda Redstone 3 ile uğraşması ise güncellemenin 2017’nin son çeyreğinde bizlerle olacağı anlamına geliyor. Ancak bunun hakkında çok net konuşmak da doğru olmaz, henüz ortada net bir şey yok.

Microsoft’un geliştirme sürecinde farklılıklar yapabileceğini unutmamak gerekiyor, fakat hali hazırda Windows 10 ile çok programlı bir güncelleme takvimi hazırlanmış iken bu planlardan vazgeçme pek olası görünmüyor.

Popüler Aramalar :

messenger nasıl guncellenir windows phone

Mobilveri.net
Yazar
521 okunma
0 yorum
04 Ocak 2017
Haberdar olun
Yazar
2007'den itibaren DataLife Engine ile uğraşıyor. Aynı zamanda arayüz geliştiriyor. Geçmişte Lumia 920 ve 925 kullanıcısı, günümüzde 830 kullanıcısı. Windows platformu için yayınlanan tüm haberleri çevirmeye gönüllü yeni yazar.
Yorumlar

Yorum bırakın

İlk yorum sizden olsun!

Konu Aboneliği
avatar
750

wpDiscuz