Snapchat hala gelmedi mi? Üzülme, Instagram Stories geliyor

02 Ağustos 2016,Öne Çıkan
, 14 yorum, 2.639 okunma
PMyloN

Yıllardır Windows kullanıcıları Snapchat’in yolunu gözledi, ama ona artık zaten popüler olan ve arkadaşlarınızın zaten kullandığı bir rakip doğuyor: Instagram Stories.

Biliyorsunuz Snapchat, Windows platformuna her zaman çok sert davrandı. Bağımsız geliştiricilerin hazırladığı uygulamaları bile Mağaza’dan kaldırtmaya kadar giden bir politika izleyen Snapchat, Windows kullanıcıları için en sevilen&nefret edilen uygulama haline gelmişti. Ama işler artık görsel anlık paylaşımlarda değişiyor, sahaya zaten büyük olan bir oyuncu daha giriyor. Gelin bu oyuncudan biraz yazımızda bahsedelim.

Instagram Stories bugün birkaç saat önce Instagram’ın resmi hesabı tarafından bir video eşliğinde duyuruldu. Instagram bu özelliği insanların her anısını Instagram’da saklamak istememesini ve profilinde yalnızca kayda değer anılarını saklamak istediklerinden dolayı alternatif bir akış oluşturması için yayınlamış. Yani Instagram Stories tamamen bağımsız bir akışa sahip olacak ve tıpkı Snapchat mekaniklerini kullanacak. Gönderiler 24 saat sonra silinecek, etiket, yazı ve çizim araçları bulunacak.

Akışın tamamen bağımsız olduğundan bahsetmiştim; bir kişinin tüm storysini (hikayesini) görmek için akışın en üstünde bulunan ayrı bir bardan ulaşacağız. Fakat henüz benim kafama yatmamış bir karmaşıklık var. Snapchat üzerinden özel mesaj göndermek de çok basit. Instagram’da Direct’e girip mesaj oluşturmamız gerekiyordu. Fakat bunların ikisi de benzer bir özellik. Yeni gelecek stories özelliği ile bu özellik birleşecek mi bununla ilgili bir bilgiye sahip değilim.

Biliyorsunuz, Instagram tıpkı Twitter gibi bir takip sistemine dayalı. Fakat Snapchat ise Facebook gibi bir arkadaşlık sistemine. Doğal olarak sizin tüm takipçileriniz sizin storylerinizi görebilecek. Fakat kişisel gizlilik ayarlarınız yine burada geçerli olacak. Eğer hesabınızın gizlilik ayarlarını aktif ederseniz yalnızca sizin takip etmesine izin verdiğiniz kişiler sizin story akışınızı görebilecek.

Yukarıda biraz karışık olarak bahsettim fakat daha basit bir biçimde tekrar etmek gerekirse; Instagram sizin yalnızca en değerleri anlarınızı paylaştığınız yer değil, tüm anlarınızı paylaşmanızı istediğiniz bir platform olma yoluna doğru gidiyor. Bunun için fazladan bir çaba göstermesine gerek olmayacak üstelik. Kendisi bir Facebook ürünü ve zaten çok büyük bir topluluğa sahip. Uygulama önümüzdeki haftalarda güncellenerek Windows 10 Mobile, iOS ve Android’e gelecek. Böylece Windows 10 Mobile kullanıcılarının uzun yıllar boyunca beklediği Snapchat’e gerek kalmayacak gibi gözüküyor.

Popüler Aramalar :

windows phone snapchat instagram,instagram hikaye windows phone,win phone snapchat,instagram stories windows phone,snapchat indir microsoft,windows phone da instagram hijaye,windows phone ınstagram hikaye download,windows phone insta snap

Mobilveri.net
Yazar
2.639 okunma
14 yorum
02 Ağustos 2016
Haberdar olun
Yazar
2007'den itibaren DataLife Engine ile uğraşıyor. Aynı zamanda arayüz geliştiriyor. Geçmişte Lumia 920 ve 925 kullanıcısı, günümüzde 830 kullanıcısı. Windows platformu için yayınlanan tüm haberleri çevirmeye gönüllü yeni yazar.
Yorumlar

Yorum bırakın

14 Yorum "Snapchat hala gelmedi mi? Üzülme, Instagram Stories geliyor"

Konu Aboneliği
avatar
750

Sıralayın:   yeniye | eskiye | en iyi
bilal
Ziyaretçi
bilal
5 ay 17 gün önce

Güncelleme tarihi bellimi

castiel8878
Ziyaretçi
castiel8878
5 ay 18 gün önce

Gençler konuyla alakasız biraz ama instagramda donma sorunu yaşayan var mı ekran kaymıyor basıyorsun işlemiyor fakat yeniden başlatınca düzeliyor telefonu

slckaslan
Ziyaretçi
slckaslan
5 ay 18 gün önce

bende ayni sorunu yasiyorum instagram mi sorunlu w10 mu anlamadim

castiel8878
Ziyaretçi
castiel8878
5 ay 18 gün önce

İlginç. Ben 14393 deyim kardeşim l930 cihaz. Senin mimari nedir ?

slckaslan
Ziyaretçi
slckaslan
5 ay 18 gün önce

aynen benimde 14393 L535 kullaniyorum hergun bir kerede olsa yapiyor

serkantkn
Ziyaretçi
serkantkn
5 ay 17 gün önce

Sorun uygulamada. iPhone 6 kullanan arkadaşlarımda da aynı sorun var. Bizim uygulamamız da onlarınkiyle aynı olduğu için sorun uygulamada bence

Burak alperen
Ziyaretçi
Burak alperen
5 ay 18 gün önce

Dostum aynısını bende yaşıyorum ve lumia 950 xl kullanıyorum kesinlikle uygulama tabanlı bir sıkıntı var.

castiel8878
Ziyaretçi
castiel8878
5 ay 17 gün önce

Teşekkürler hepinize arkadaşlar. İçimi rahatlattınız 🙂

Üye
5 ay 19 gün önce

Bugün samsunglara geldi bile! Biz de her şey geriden geliyor. İnstagrama gelse ne olacak? Snap gibi asla olamaz.

Samet E.
Ziyaretçi
Samet E.
5 ay 19 gün önce

İnstagram uygulamasında hala fotoğraf seçerken -yani yükleme ve birine yollamak için- fotoğraflarımı görmüyor. Kartımda sorun mu var herkeste mi böyle acaba?

Samet E.
Ziyaretçi
Samet E.
5 ay 18 gün önce

Nasıl temiz duruma getirebilirim?

L 625
Ziyaretçi
L 625
5 ay 19 gün önce

Hafiza kartından olabilir çünkü bende öyle bir sorun yok

murat
Ziyaretçi
murat
5 ay 19 gün önce

Büyük ihtimalle yada windows 10 sa hata olabilir yada hafıza kartı bozuk olabilir denemek için başka hafıza kartı tak

L1520
Ziyaretçi
L1520
5 ay 19 gün önce

Osym paragraf sorusu gibi bir haber olmuş 😀

wpDiscuz